Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Prąd "kopnie" nas po kieszeni. Będą drastyczne...

Data dodania: 2018-10-16
Ekonomiści ścigają się w prognozach, mówią o spodziewanej inflacji. Kowalscy przyszłość już znają. Ceny energii elektrycznej nakręcą podwyżk... więcej »
 
 

Sąd sprawdza, czy 2-letnia Hania "wypadła z wózka"

Data dodania: 2018-10-16
2-letnia Hania obrażenia miała takie, że prawdopodobnie nigdy w życiu nie odzyska pełnej sprawności fizycznej i intelektualnej. Personel w szpitalu nie uwierzył, że to efek... więcej »
 
 

Średniowieczne mury w pobliżu katedry. Czyżby...

Data dodania: 2018-10-15
Archeolodzy jeszcze pracują w miejscu dawnej bramy Santockiej, a już budowlańcy odsłonili kolejne ciekawe pozostałości sprzed wieków. Tym razem na wysokości katedry. więcej »
 
 

Żużlowe ostatki. Rozdawali diamenty, walczyli o...

Data dodania: 2018-10-15
Póki jest pogoda, zawodnicy nie mają ochoty na dłużej odstawiać motocykli do garażu. W ostatnich jazdach sezonu brali też udział stalowcy. więcej »
 
 

Wszyscy możemy jutro przyłączyć się do bicia...

Data dodania: 2018-10-15
Trzy miliony dzieci w Polsce umie udzielić pierwszej pomocy dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. We wtorek, 16 października będą bić rekord w jednoczesnej resuscytacji. więcej »
 
 

Teatr otwarty przed świtem. Dlaczego?

Data dodania: 2018-10-15
W październiku to już pewna tradycja. Miłośnicy teatru przychodzą bardzo wcześnie rano, aby kupić bilety na Gorzowskie Spotkania Teatralne. Ten poranek w "kolejce" do kasy to równi... więcej »
 
 

Piękne balkony i ogrody - wyniki

Data dodania: 2018-10-15
Ogłoszone przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego konkursy: „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach” zostały zakończone. Już po raz dwudziesty trzeci gorzowianie mogli zaprezent... więcej »
 
 

Nagrody dla gorzowskich nauczycieli

Data dodania: 2018-10-15
69 gorzowskich pedagogów otrzymało w poniedziałek Nagrody Prezydenta Miasta za sumienną pracę na rzecz rozwoju młodego pokolenia gorzowian. W gorzowskim teatrze, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, od... więcej »
 
 

8 medali dla gorzowskiego "START"-u

Data dodania: 2018-10-15
Od 11 do 14 października 2018 r., w Bydgoszczy odbył się Puchar Polski Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w którym udział wzięli zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu ... więcej »
 
 

7. Festiwal Filmów Frapujących

Data dodania: 2018-10-15
19 października w Miejskim Ośrodku Sztuki startuje 7. Festiwal Filmów Frapujących.   FRAPujące filmy polecają się na weekend: 19-21 października. Będzie tre"... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 2468
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gorzowski – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim, leżącym poza granicami powiatu. Do powiatu gorzowskiego zajmującego powierzchnię 1213,32 km² należą gminy: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn oraz Santok.

Powiat położony jest na terenie Kotliny Gorzowskiej i Kotliny Freienwaldzkiej. Atrakcje przyrodniczo - turystyczne stanowią: 6 rezerwatów przyrody, Park Krajobrazowy "Ujście Warty" (gmina Witnica), Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Jezioro Wielkie, Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazow, lasy wzgórz morenowych w okolicach Bogdańca czy ZOO Safari w Świerkocinie.

Głównym ośrodkiem przemysłu powiatu jest Kostrzyn nad Odrą, gdzie  w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa kilkanaście przedsiębiorstw.


Powiat położony jest przy granicy z Niemcami, na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych; przez jego teren przebiegają drogi krajowe: DK 3, DK 22 i DK 31.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola