Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Tym razem ślizgi w Kanadzie tylko z jedną naszą...

Data dodania: 2018-12-10
Sztafeta polskich saneczkarzy znów z planem minimum, czyli ósmym miejscem. Niestety pogłębiły się problemy zdrowotne Ewy Kuls-Kusyk, która w Calgary wystartowała tylko w jednym śliz... więcej »
 
 

Niezauważalni? Pracownicy pomocy społecznej...

Data dodania: 2018-12-10
"Ludziom pomagamy, sami biedę mamy", "Koniec z wyzyskiem i nędzną płacą", 'Wysokie kwalifikacje - głodowe racje" - pod takimi i innymi hasłami protestowali w poniedziałek pod b... więcej »
 
 

Kiedy zostanie otwarty ostatni lubuski odcinek drogi...

Data dodania: 2018-12-10
Prawdopodobnie w przyszłą środę kierowcy pojadą kolejnym czteropasmowym odcinkiem S3 w Lubuskiem, z Niedoradza do Nowej Soli. 17-kilometrową trasę wybudował za ponad 200 mln zł Budi... więcej »
 
 

Kiepska runda stalowców. Na koniec roku czwarta...

Data dodania: 2018-12-09
Po słabej grze przegrywamy z SMS w Gdańsku 27:28 i zamiast mocno pukać do czołówki w grupie A, znajdujemy piłkarzy ręcznych Stali Gorzów w połowie sezonu dopiero na piątym miejscu,... więcej »
 
 

Nowe sygnalizatory ostrzegą kierowców na...

Data dodania: 2018-12-09
Na liniach kolejowych montowane są nowe urządzenia zwiększające poziom bezpieczeństwa. W przyszłym roku rozpoczną się prace na skrzyżowaniach toru i drogi w Zbąszynku, Zbąszyniu, ... więcej »
 
 

Finał "Szlachetnej Paczki" w Gorzowie

Data dodania: 2018-12-09
Wzorem lat ubiegłych, urzędnicy z gorzowskiego magistratu wraz z prezydentem Jackiem Wójcickim wsparli inicjatywę „Szlachetnej Paczki”.   To akcja, która w przedświ... więcej »
 
 

Wigilia gorzowskich Sybiraków

Data dodania: 2018-12-09
W sobotę, w Urzędzie Miasta, opłatkiem podzielili się członkowie Koła Związku Sybiraków z Gorzowa. Jak co roku była wspólna modlitwa, życzenia i kolędowanie. &... więcej »
 
 

Była wyjątkowa szansa ograć pudłujące...

Data dodania: 2018-12-09
Prowadzenie dziś w Polkowicach zmieniało się aż 16 razy, a gorzowianki w starciu z CCC wygrywały przez więcej minut. Najważniejsze jest jednak jak się kończy. Ostatnie chwile nie by... więcej »
 
 

Koniec z poniemiecką płytą. Trasa ma być...

Data dodania: 2018-12-09
Koniec z poniemiecką płytą na południowej jezdni drogi A18. Trasa ma być wreszcie autostradą. GDDKiA ogłosiła przetarg na jej przebudowę. więcej »
 
 

Olbrzymi kapitał zbudowany w jeden weekend. Dwie...

Data dodania: 2018-12-09
Arcyważne mecze ligowe z Legią Warszawy pokazały, że od zawodników naszego beniaminka nie wymaga się niczego na wyrost. Alfa wzięła miejsce w elicie piłkarzy wodnych w momencie, gdy... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 2547
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gorzowski – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim, leżącym poza granicami powiatu. Do powiatu gorzowskiego zajmującego powierzchnię 1213,32 km² należą gminy: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn oraz Santok.

Powiat położony jest na terenie Kotliny Gorzowskiej i Kotliny Freienwaldzkiej. Atrakcje przyrodniczo - turystyczne stanowią: 6 rezerwatów przyrody, Park Krajobrazowy "Ujście Warty" (gmina Witnica), Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Jezioro Wielkie, Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazow, lasy wzgórz morenowych w okolicach Bogdańca czy ZOO Safari w Świerkocinie.

Głównym ośrodkiem przemysłu powiatu jest Kostrzyn nad Odrą, gdzie  w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa kilkanaście przedsiębiorstw.


Powiat położony jest przy granicy z Niemcami, na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych; przez jego teren przebiegają drogi krajowe: DK 3, DK 22 i DK 31.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola