Belka
Poniedziałek, 12 Maja 2025   imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nowe pracownie w CKZ

Data publikacji: 2014-10-22, Data modyfikacji: 2014-10-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Dwie nowe pracownie - obrabiarek skrawających konwencjonalnych oraz materiałoznawstwa i pomiarów warsztatowych zostały otwarte w Centrum Kształcenia Zawodowego.  W ramach projektu Modernizacja i Wyposażenie Pracowni Kształcenia Praktycznego w CKZ,  współfinansowanego z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, otwarto już pracownie spawania oraz automatyki i sterowania.   - W Gorzowie dominuje przemysł, mamy osiemnaście tysięcy podmiotów gospodarczych, w tym pięćset z udziałem kapitału zagranicznego - wyliczał Bogusław Bukowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestora gorzowskiego magistratu. - Pracownie w Centrum Kształcenia Zawodowego są jednym z działań w ramach projektu Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.Koncepcja budowy i wyposażenia nowoczesnych pracowni szkolenia zawodowego w CKZ wynika z podjętych w 2008 r. przez samorząd gorzowski działań, które miały przeciwdziałać kryzysowi gospodarczemu. W tym celu powstał program Przedsiębiorczy Gorzów. Rozwiązania dla rynku pracy i szkolnictwa, pozwalający na rozpoznanie branż, które w opinii ekspertów mogłyby kreować gospodarczy obraz Gorzowa i regionu w perspektywie roku 2020 i 2030. Określono także kompetencje zawodowe osób, które w tym czasie będą wchodziły na rynek pracy. Parametry te wyznaczyły kierunki działań w dostosowywaniu systemu kształcenia zawodowego do wyzwań dwóch najbliższych dekad. Pierwszym w nich było powołanie Klastra Edukacji Lubuskie - Brandenburgia, zakładającego wymianę informacji i zasobów między sektorem przedsiębiorczości i edukacyjnym. Dostosowanie praktycznej nauki zawodu do potrzeb rynku pracy wymagało pilnej modernizacji bazy szkoleniowej dla zawodów technicznych w mieście. - Istotą naszego rozwoju jest to, abyśmy zapewnili gospodarce przyszłych pracowników. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy rozwijali szkolnictwo zawodowe - mówił prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak podczas uroczystego otwarcia zmodernizowanych pracowni. - Dzięki takim pracowniom budujemy przyszłość Gorzowa. Dobrze wykształceni pracownicy to inwestycja w to miasto - powiedział Roman Mizerny, prezes HOLDING ZREMB oraz Lubuskiego Klastra Metalowego. Projekt CKZ jest, obok Centrum Badawczo-Wdrożeniowego w Stanowicach oraz laboratorium środowiskowego dla kierunków inżynierskich gorzowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, jednym z filarów porozumienia o utworzeniu Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego jako pierwszego etapu budowy Parku Naukowo-Przemysłowego w Gorzowie. Projekt modernizacji i wyposażenia pracowni w CKZ, złożony przez miasto, kosztował ponad 4,3 mln zł, dofinansowanie wyniosło prawie 3,5 mln zł. Realizowany był od sierpnia 2012 r. do października 2014 r. Maja Bukowska, Małgorzata Pruszkowska - Wydział Integracji Europejskiej

Pełna treść wiadomości na: http://www.gorzow.pl/przystan/archiwum-aktualnosci/48-miasto/21901-nowe-pracownie-w-ckz
gorzow.pl, Źródło artykułu: gorzow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gorzowski – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim, leżącym poza granicami powiatu. Do powiatu gorzowskiego zajmującego powierzchnię 1213,32 km² należą gminy: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn oraz Santok.

Powiat położony jest na terenie Kotliny Gorzowskiej i Kotliny Freienwaldzkiej. Atrakcje przyrodniczo - turystyczne stanowią: 6 rezerwatów przyrody, Park Krajobrazowy "Ujście Warty" (gmina Witnica), Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Jezioro Wielkie, Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazow, lasy wzgórz morenowych w okolicach Bogdańca czy ZOO Safari w Świerkocinie.

Głównym ośrodkiem przemysłu powiatu jest Kostrzyn nad Odrą, gdzie  w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa kilkanaście przedsiębiorstw.


Powiat położony jest przy granicy z Niemcami, na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych; przez jego teren przebiegają drogi krajowe: DK 3, DK 22 i DK 31.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola