Belka
Niedziela, 11 Maja 2025   imieniny: Mira, Franciszek, Ignacy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

50-lecie ,,Piętnastki"

Data publikacji: 2014-10-24, Data modyfikacji: 2014-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
50. rocznicę powstania obchodzi Szkoła Podstawowa nr 15 w Gorzowie. Dziś jest to jedna z najbardziej rozwijających się placówek oświatowych w mieście. 1 września 1964 roku rozpoczął się pierwszy rok szkolny w placówce przy ulicy Kotsisa. Szkoła otrzymała imię Ludowego Wojska Polskiego. W ciągu półwiecza szkołą kierowali: Tadeusz Androchowicz, Ireneusz Dreger, Irena Krzyżanowska, Marian Madeksza, Paweł Wilczyński, a od 2001 roku dyrektorem SP 15 jest Maria Traczyk. W szkole działa m.in. drużyna harcerska i zuchowa, od 1994 roku działa Uczniowski Klub Sportowy, a od 2003 roku odbywa się Turniej Piłki Ręcznej Młodzików im. Z. Dolinkiewicza. W 2000 roku szkoła przystąpiła do organizacji I Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Dziecięcej Matka, Mama, Mamusia. Konkurs, odbywający się w formule biennale, na stałe wpisał się do kalendarza imprez szkolnych. W 2001 roku otwarto pracownię internetową, szkoła nawiązała także kontakt z Grundschule Mitte w Eberswalde, rok później ,,Piętnastka” stała się pierwszą publiczną podstawówką w mieście realizującą program Unii Europejskiej Socrates Comenius. W ramach projektu SP 15 współpracuje ze szkołami z Austrii, Hiszpanii, Irlandii i Niemiec. Od roku 2013 placówka bierze udział w Projekcie Global Scholars, w którym uczestniczą szkoły m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kolumbii, Izraela i Australii. Szkoła, jako jedna z dziewięciu w kraju, zakwalifikowała się ponadto do projektu Laboratorium Praktyki Edukacyjnej. Uroczystość jubileuszową, która odbyła się 24 października w Teatrze im. J. Osterwy, rozpoczął program artystyczny - goście mogli obejrzeć m.in. tańczących i śpiewających uczniów, a także wysłuchać piosenek żołnierskich w wykonaniu nauczycieli i rodziców. - Nie znam drugiej takiej szkoły. Szkoły, w której kilkuletni uczeń mówi, że jest postępowy, a siostra zakonna śpiewa na scenie piosenki żołnierskie. Szkoły, do której rodzice tak bardzo chcą posyłać swoje dzieci - mówił podczas uroczystości jubileuszowej prezydent Tadeusz Jędrzejczak. Życzenia i gratulacje dyrekcji szkoły składali ponadto posłanki na Sejm RP Krystyna Sibińska i Elżbieta Rafalska, senator RP Helena Hatka, przewodnicząca ZNP w Gorzowie Barbara Zajbert, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Sobolewski, dyrektorzy gorzowskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nietypowe życzenia złożyła także wiceprezydent miasta Alina Nowak wspólnie z dyrektorem wydziału edukacji UM Adamem Kozłowskim. - Chcę podziękować dyrekcji, pracownikom, rodzicom i uczniom, że nie mamy problemów z ,,Piętnastką” i jesteśmy z niej dumni - powiedziała A. Nowak. Maja Bukowska

Pełna treść wiadomości na: http://www.gorzow.pl/przystan/archiwum-aktualnosci/48-miasto/21916-50-lecie-pietnastki
gorzow.pl, Źródło artykułu: gorzow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gorzowski – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim, leżącym poza granicami powiatu. Do powiatu gorzowskiego zajmującego powierzchnię 1213,32 km² należą gminy: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn oraz Santok.

Powiat położony jest na terenie Kotliny Gorzowskiej i Kotliny Freienwaldzkiej. Atrakcje przyrodniczo - turystyczne stanowią: 6 rezerwatów przyrody, Park Krajobrazowy "Ujście Warty" (gmina Witnica), Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Jezioro Wielkie, Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazow, lasy wzgórz morenowych w okolicach Bogdańca czy ZOO Safari w Świerkocinie.

Głównym ośrodkiem przemysłu powiatu jest Kostrzyn nad Odrą, gdzie  w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa kilkanaście przedsiębiorstw.


Powiat położony jest przy granicy z Niemcami, na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych; przez jego teren przebiegają drogi krajowe: DK 3, DK 22 i DK 31.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola