Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

LK 203, cz 1: Gorzów Wlkp. Wsch. - Krzyż - Piła Gł. 15.04.2018

 
Linia kolejowa 203, cz.1: Gorzów Wielkopolski Wschodni – Piła Główna z tyłu pociągu 85108 IC Kociewie, odjazd z Gorzowa Wlkp. o 6:00 w dniu 15.04.2018. Pociąg na tym odcinku obsłużył następujące stacje: 0:00 – Gorzów Wielkopolski Wschodni 0:21 – Strzelce Krajeńskie Wschód 0:33 – Nowe Drezdenko 0:44 – Krzyż 1:10 – Trzcianka 1:29 – Piła Główna Linia kolejowa 203 to jedna z niewielu linii kolejowych nie będącymi "pod drutem". W związku z planami PKP PLK dotyczącymi elektryfikacji tej linii albo jej odcinków, urok szlaku niezelektryfikowanego uleci, dlatego postanowiłem tym razem nagrać tę trasę. Niestety, nie ma takiego pociągu w którym można by było nagrać trasę w jednym ciągu, i musiałem zrobić to na dwa razy. W tej części poznajemy odcinek od Gorzowa Wlkp. do Piły przez Krzyż. Linia w całości dwutorowa, jedynie przez sam Gorzów jest jeden tor, na dodatek zamknięty z powodu remontu estakady, a szkoda. W planach PKP PLK jest elektryfikacja tego odcinka, ale prawdopodobnie z demontażem jednego z torów.

 


JuMi74
 
Data pliku video: 2018-04-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gorzowski – powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim, leżącym poza granicami powiatu. Do powiatu gorzowskiego zajmującego powierzchnię 1213,32 km² należą gminy: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn oraz Santok.

Powiat położony jest na terenie Kotliny Gorzowskiej i Kotliny Freienwaldzkiej. Atrakcje przyrodniczo - turystyczne stanowią: 6 rezerwatów przyrody, Park Krajobrazowy "Ujście Warty" (gmina Witnica), Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Jezioro Wielkie, Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazow, lasy wzgórz morenowych w okolicach Bogdańca czy ZOO Safari w Świerkocinie.

Głównym ośrodkiem przemysłu powiatu jest Kostrzyn nad Odrą, gdzie  w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa kilkanaście przedsiębiorstw.


Powiat położony jest przy granicy z Niemcami, na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych; przez jego teren przebiegają drogi krajowe: DK 3, DK 22 i DK 31.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola